| strumfverde a întrebat:

Buna TPU.
Nu il mai suport pe seful la munca. happy
Ce sa fac?
astept raspunsurile si sfaturile voastre.
ofer funda.ms

Răspuns Câştigător
| Enake a răspuns:

Depinde de ce iti face, eu as incerca sa il ignor, si daca va continua asa spune-i ca vei demisiona. Daca nu vrei sa iti pierzi slujba totusi, spune-i ce este ineregula si de ce este asa insuportabil.Acesta a fost raspunsu meu, poate iti spuneam mai multe dar nu stiu cum si cu ce te face sa nu il suporti.Mult noroc in continuare!

6 răspunsuri:
| Pheonix123456 a răspuns:

Ai putea sa iti cauti alt loc de munca, dar daca nu vrei sa renunti la acesta, spune-i sefului tau ce simti, iar daca o faci intr-o maniera stilata iti vei pastra si locul de munca si el isi va schimba comportamentul funda?

| GabyAdicaEu a răspuns:

Spune-i ce te deranjeaza sau ignora-l. Depinde ce fel de persoana esti!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai 3 variante:
-Iti dai demisia, daca iti gasesti alt loc de munca convenabil
-Porti o discutie cu el si vezi de ce se comporta urat cu tine. Asta doar daca nu ii dai motive sa se comporte astfel.
-Il suporti in continuare, cautand sa ai contacte cat mai rare, daca nu merge niciuna dintre primele 2 variante.

| LolaLollita a răspuns:

Stii cum se spune: seful are intotdeauna dreptate, chiar daca nu are.

| MaRRyAuTsA a răspuns:

In primul rand: care este motivul pentru care nu il suporti? Daca este agresiv cu tine poti sa vorbesti cu el si sa-l intrebi de ce se comporta asa cu tine. Dar pentru ati da un sfat bun, spune-mi de ce nul suporti. O zi buna!

| Resurrection a răspuns:

Daca nu il mai suporti si nu poti sa iti faci munca cum trebuie din cauza lui, cautati alt job.

Bafta!