| Elena_Raluca_M._2000 a întrebat:

O verisoara de a mea vrea sa dea la filologie, dar nu stie cu ce meserie poate sa iasa dupa terminarea unei facultati. Imi puteti spune voi ce facultate poate urma si cu ce meserie iese?
#Funda

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Nu mai conteaza de multi ani profilul liceului cu facultatea.iar meseria si-o face in functie de facultatea la care v-a merge.filologia apartine de profilul uman,deci poate deveni un jurnalist,un translator, avocat, psiholog, geograf, etc

3 răspunsuri:
| ScarRz a răspuns:

Poate merge la fillo intensi romana-engleza si apoi la facultate la litere sa se faca profesoara de romana/engleza