| raluka13 a întrebat:

paste fericit!
Am o intrebare, stiu ca Andrea Bocelli este orb dar de ce nu deschide ochii chiar deloc? Eu asa vad in videoclipuri ca tine ochii inchisi si cand canta si cand nu canta! Spuneti'mi si mie:d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, andreea bocceli nu a fost dintotdeauna orb! avuse un accident in care si'a pierdut vederea! doctorii de aici afirma faptul ca el si'a pierdut vederea partial, singura problema fiind ca el nu reuseste doar sa deoasebeasca lucrurile, dar anumite "umbre" si forme le poate observa! isi tine mai mult ochii inchisi datorita faptului ca i'l deranjeaza lumina puternica. cauta pe gogle despre viata lui si ai sa intelegi mai multe!

4 răspunsuri:
| SMarius a răspuns:

O fii orb saracul... vreau sa spun ca multi interpreti isi tin ochii inchisi cand canta. s-o fii simtit ei mai bine asa laughing

| LuizaAndreeaLuiza a răspuns:

Hristos a inviat raluca!
andrea bocelli este orb si nu tine ochii deschisi pentru ca arata rau, cand esti orb, ochiul are o culoare ciudata, asadar el ii tine inchisi pentru ca nu prefera sa poarte ochelari de soare cum fac altii.
funda?

| aDiDaSxD a răspuns:

Pai este orb poate are ceva la ochi si nu vrea sa vada lumea laughing

| omy_9418 a răspuns:

Deci daca este orb nu vede si de geaba tine ochii deschisi el s-a obisnuit sa ii tina inchisi deoarece ii este mai usor multi dintre orbii nu deschid ochii sau ii descid destul de greu