| DoCtOrUl2014 a întrebat:

POT SĂ MĂ FAC DOCTOR DACĂ FAC LICEUL PE PROFIL DE FILOLOGIE?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Da,poti. Doar ca liceul de filologie nu ajuta la pregatirea ta pentru medicina!
La filologie nu se face chimie si nici biologie, iar astea sunt materiile de baza.
Tu hotarasti daca mergi la alt profil, sau daca mergi in paralel, cu meditatii!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, doar ca o sa-ti fie mai greu la admitere. Profilul liceului conteaza doar putin, importante sunt diploma de bacalaureat, reusita la admitere si la licenta.

| prisacarul56 a răspuns:

Poti sa te faci doctor si cu liceu de muzica, la admitere sa ai bafta.