| An_Ma_1946 a întrebat:

Recent am intrat la o scoala profesionala. multi imi zic ca nu e bine ca la terminare o sa-mi dea o diploma si nu ma aleg cu nimic. Cum e? Voi ce ziceti sa mai merg sau nu?

8 răspunsuri:
| Alin0020 a răspuns:

Eu zic sa faci ceea ce crezi tu ca e bine si ceea ce iti place, nu te mai lua dupa nimeni.Cel ami bine e sa te informezi de pe internet sau sa intrebi o persoana in masura sa te lamureasca.

| Alexandruuu16 a răspuns:

Du-te pentru ca o sa te alegi cu o meserie, nu te lua dupa altii! Si in plus nu ai foarte mult de invatat ca la o scoala normala.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,tu macar te alegi cu o meserie.Cei de la profilele teoretice se duc la mc donald ca sa reziste la facultate, dar tu esti ca boierii aia mari pe profesia ta

| Scorpiel a răspuns:

Normal ca te trebuie sa te duci, ai avantajul ca vei invata o meserie iar dupa ce termini cu scoala profesionala poti da o diferenta si sa mai faci un an sau doi la liceu si sa poti da si bacul.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ce meserie?
O sa-ti gasesti de lucru mai repede decat unul care a terminat facultatea.
De ingineri este tara plina, de meseriasi deloc.

| neutrino a răspuns:

Indiferent ce scoala faci, tot cu o diploma te alegi. In cazul tau, daca insa si inveti, te vei alege si cu o meserie.

| KodrutZ a răspuns:

Ce profesie? Ai habar ce penurie de profesionisti/meseriasi e in tara asta? Nu te lua dupa toti idiotii care cred ca o diploma de facultate e un mare rahat. E mai mare lucru un ospatar sau un mecanic care stie ce face decit un tantalau cu diploma de "economie si administrarea afacerilor."