| dani2138 a întrebat:

Revin cu o intrebare....Imi caut un loc de munca cu un program si salariu decent, nu vreau sa lucrez mai tarziu de ora 16, maxim 18, trezitul de dimineata nefiind o problema pentru mine. Eu stau in chirie, iar uneori imi este greu sa ajung asa tarziu din cauza jobului prezent (ajung acasa in jurul orei 9). Stau intr-o zona mai urata si imi ia mult sa ajung acasa. Nu prea stiu in ce domeniu as putea cauta cu un astfel de program si un salariu aproximativ de 14-16 mil net. Daca aveti vreo idee sau sugestie, ar fi de mare ajutor

2 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Sa nu te duci in bucatarie pentru ca vei sta foarte mult.Eu lucram zilnic 8 ore incluzand weekend-ul, doar ca duminica stateam 13 ore.Cauta anunturi si intreaba ce program si ce salariu de inceput ofera.Vezi daca te atrage, dar cel mai important e sa faci ceva ce-ti place.Petrecem mai mult timp la munca decat in timpul liber, asa ca bine ar fi sa facem sa fie cat mai frumos acel timp, satisfacator.

| Sarcopt a răspuns:

Caută locuri de muncă pe net şi localitatea de unde eşti.