| ArisDi a întrebat:

Se poate face o cariera ca dezvoltator de jocuri in Romania, avand in vedere ca aceasta industrie creste de la an la an?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur.
Este o industrie care în viitor va prospera şi mai mult în România, va fi în floare, vorba aceea.
Vino cu idei originale de jocuri şi vei avea succes în această industrie. happy

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te pricepi.

| Wr3nch a răspuns:

Se poate, daca faci ceva ce lumea vrea sa joace si nu o alta copie anonima de candy crush si clash of clans.

| JicaContra a răspuns:

Da, DACA, ai creator de jocuri bun
practic problema e ca, ca sa faci bani seriosi, trebuie sa ai niste idei foarte, FOARTE originale de jocuri, eu de exemplu m-am saturat de FPS-uri, am jucat asa de multe ca nu ma mai impresioneaza nici unul nou