| anonim_4431 a întrebat:

Stiti am o idee pentru o rochie am doar 13 ani. O pun deja in practica. Pana acum doar pe caiet am zis ca trebuie sa incerc asta ori nu mai desenez si renunt la visul meu pentru ca tatal meu zice ca trebuie sa aleg o meserie mai buna asta cere cam multe...trebuie chiar sa muncesti din greu sa ajungi undeva! Are dretptate dar sunt gata sa muncesc.Rochia e aproape gata va cer sfatul doar unde sa postez pozele sau ce sa fac sa am si eu ceva "succes" cu rochia asta?

3 răspunsuri:
| androosk a răspuns:

Hmm.in primul rand eu am 12 ani si este exact cum spune tatal tau.Adica trebuie sa alegi o meserie si sa muncesti din greu.
Daca tu esti sigura ca rochia e sooperba si crezi ca iti poate aduce succes atunci gandeste-te cum ai putea face rost de bani eu stiu. cu rochia sa o vinzi.Sa scoti bani iar apoi mai face
Poate o sa te faci Disainer de moda in loc de Next top Model by Catalin Botezatu va fi => Next top Model by(numele teu laughing )big grin

imi lasi si mie id-ul tau ca mesaj? please?big grin

| andu007 a răspuns:

Sa sti ca ar trebui sa iti urmezi visul dar sa fie unul practic si cum zice tatal tau,, Ca sa ajungi undeva trebuie sa muncesti din greu''.Nu spu ca visul tau este exagerat pentru ca si eu am un vis dar am doar 12 ani si vreau sa devin rugbyst de succes visul si eu chiar m-am apucat dar mama este in potriva dar chiar vreau sa fac asta.Asa ca incearca sa iti urmezi visele dar incepe de jos.

| Larisa_3003 a răspuns:

Eu am 12 ani, am o garmada de vise. Tatal tau are dreptate dar intr-un fel trebuie sa iti urmezi visul...
Sfatul meu: Fa Rochia! incearca sa trimiti poza unui site de shopping si intraba-i ce parere au, spune-le parintilor tai si poate te alegi cu un contract.
SUCCES! :-)