| XD_Danny_2000_CaPk a întrebat:

Sunt baiat,si de cand ma stiu vreau sa ajung in politia americana, mai precis agent federal.Care sunt pasii?
Mersi

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a ajunge agent federal este necesar sa fii cetatean SUA si cetatenia o poti obtine dupa cel putin 5 ani de stat in SUA. Abia apoi poti urma o scoala speciala si deveni agent federal.

| CiPiCaO90014 a răspuns:

1. Invata engleza
2. Sa ai dantura buna, sa nu ai tatuaje, si sa inveti bine la scoala.
3. Lucreaza putin si du-te in america dupa care gasesteti un departament care sa te accepte! happy

| XD_Danny_2000_CaPk explică:

Dar mai intai nu trebuie sa fac Academia de Politie din Romania?