| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU sunt clasa 12a la profil uman Filologie si sunt destul ce bun la Geografie si m-am gandit sa ma duc la facultatea de Geografie din Bucuresti dar nu stiu ce as putea sa fac dupa ce gat facultatea ceva legat de Geografie sa fiie de viitor si bani multi in afara de profesor ce as putea sa fac cu Geografia? DAU FUNDA.

5 răspunsuri:
| Vanishgold a răspuns:

Absolut nimic! E inutilă facultatea aia.

| Petrovic a răspuns:

Poți să lucrezi ca: consultant de mediu (identifică suprafețele poluate dintr-un anumit perimetru), cartograf (restaurează hărți vechi și crează tot felul de hărți și diagrame în sistemele GIS), profesor universitar sau lector și ofițer GIS (îmi place cel mai mult - se ocupă cu verificarea și analizarea proiectelor generate de serviciile GIS).

| ColdHeart a răspuns:

Ghid turistic dar in alta tara

| Gabriel_Puican_1991 a răspuns:

Sunt mai multe optiuni:
Ghid turistic, sa te apuci de organizat excursii, pe parte de cartografiere și făcut hărți...