| Valerus999 a întrebat:

Sunt clasa a IX-a si invat foarte bine.Ce profesie mi-ati putea recomanda? Dar nu vreau sa fie una de care sa ma plictisesc repede.

Răspuns Câştigător
| Aalliinnaa1000 a răspuns:

Hei! Depinde si de ce profil ai ales pentru liceu. Daca esti pe un profil uman (gen filo etc.) ca sa nu te plictisesti, si sigur nu te plictisesti ai putea alege sa fi un profesor sau avocat, jurnalist, jurist etc, iar daca esti pe un profil real ai putea alege ceva gen arhitect sau undeva la birou, daca esti pe chimie -biologie ai putea sa ai un viitor bun in a fi doctor sau stiu eu. Asta cred eu, sper ca te-am ajutat! :*

3 răspunsuri:
| anonymous6 a răspuns:

Vai de capul tau mai ai de ''mancat ''' laughing))pana sa stii ce profesie ti s-ar potrivi.dar ....toti avem vise...happy

| djdani2010 a răspuns:

Tu trebuie sa iti alegi meseria pe care iti doresti sa o ai in viitor happy
Eu spre exemplu imi doresc sa merg la medicina. happy
.

| Mayar a răspuns:

Domeniul IT e de viitor, evolueaza si va evolua, va fi nevoie si de mai multi oameni competenti. Urmeaza la liceu profilul mate-info si apoi facultatea de Ac.