| LittleQween a întrebat:

Sunt clasa a12a și cred ca e timpul sa mă gândesc serios la viitorul meu. As vrea sa fac facultatea de informatica. Va rog sa îmi spune-ti cu ce "se mananca". Ce specializări sunt; se face Multă matematica? Este greu? Câți ani sunt? Sunt pasionata de calculatoare și mereu am căutat sa mă "joc" prin programe, însă sunt cât se poate de slaba la matematica. Va rog sa mă lămuriți și pe mine și sa îmi dați niște sfaturi. Mulțumesc happy

Răspuns Câştigător
| Dianne18 a răspuns:

Deci, keep calm si incepi sa te pregatesti serios la matematica inca de pe acum...si pentru bac in general
te duci pe site-ul facultatii care o doresti, vezi programa de invatamant...
cantaresti optiunile, dar ce e mai important e sa iei o hotarire cat mai din timp si sa inveti cu seriozitate.

2 răspunsuri:
| Sephyroth a răspuns:

Pai. Nu stiu ce specializari sunt, dar stiu asa: Da, se face matematica, si ai nevoie de ea si pentru admitere; Daca iti place nicio facultate nu e greawinking; Sunt 4 ani si 2 sau 3 de master(nu stiu cati de master exact); Dar asta cu matematica se poate rezolva. prin vointa si pregatirewinking

| vocea a răspuns:

Unde te undruma inima este cel mai bine tu cunosti abilitatile tale succes