| WhiteEvil37 a întrebat:

Buna TPU.Sunt destul de bun la cs 16 si vreau sa stiu daca mai are vreo importanta acum, acum cu aparitia cs go? Adica se mai organizeaza turnee sau competitii intre clanuri la nivel mondial?
Sau se mai joaca cs 16 si si pe serverul oficial(cs pgl ro)?
CS 16 va ramane best pentru mine ever dar :e nevoie de cs go ca sa ma pot numi "jucator profesionist"!?
CEL mai bun raspuns are funda.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Poti sa fii si cel mai bun din lume ca nu are nici o relevanta la nivel profesionist.

Nu mai exista nicaieri in lume turnee de cs 1.6 din cauza lipsei interesului sponsorilor pentru a promova un astfel de joc.

Toti jucatorii pro au trecut la cs:go, daca vrei sa ajungi pro apuca-te de cs:go.

Cei care mai joaca 1.6 joaca doar de placere.