| Adina23585 a întrebat:

sunt din Galati si ma bate gandul sa dau bilingvul la engleza si la franceza. m-ar interesa mai mult franceza, imi dati o lista de recapitulat sa ma pregatesc? cum a fost? se da in scoala? este greu? va rog explicati-mi, si vreau un plan de recapitulare. am mari emotii si vreau sa fiu pregatita, doamna de romana spunea sa dam si biligv pentru ca nu ratam nimic. va rog mult ajutor!

1 răspuns:
| xBelle a răspuns:

Nu,bilingvul se da in liceul in care vrei sa mergi mai departe. Exista o proba orala(de obicei notata cu 30 de puncte)si una scrisa(60pct +10 oficiu). Cele doua note se aduna si daca ai minim nota 6 ai luat bilingvul. Poti gasi, subiecte, modele care s-au dat ani trecuti pe site-ul liceului respectiv.