| dariaelena718191 a întrebat:

Sunt foarte indecisa. Ce ați alege în locul meu? Politia, învățământul, sau producător de film. Vreau cât mai multe răspunsuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te intrebi in primul rand ce iti place si ce poti face. Daca iti place politia, ai o stare de sanatate foarte buna si conditie fizica buna, zic sa alegi asta. La invatamant trebuie sa-ti placa copiii si procesul de predare. Posturile sunt mai putine si la inceput te vor trimite in locuri unde nu prea merge nimeni si anume pe sate. Si sora mea a predat mai multi ani prin sate pentru ca nu a gasit post liber la oras. Producator de film imi pare o meserie fantezista. Extrem de putini ajung sa lucreze in productia cinematografica.
Cel mai sigur post este in politie dar trebuie sa-ti placa si sa stai bine de tot cu sanatatea pentru ca vizita medicala nu iarta pe nimeni.

3 răspunsuri:
| Andrei200202 a răspuns:

Poliția, imi place si miehappy

| cuvant a răspuns:

Depinde de tine.
Politia si invatamantul iti oferă o stabilitate financiara cand intri.
Regie e vorba de mai multă munca si creativitatea ta.
Daca as fi in locul tau as cauta sa vad ce imi place cel mai mult si as merge pe acel domeniu.
Invatamantul poate merge impreuna sau incompletare cu celelate doua.

| liriaunicorn a răspuns:

Eu una as alege politia deoarece m ar tine in priza, ar fi un job antrenant, eu fiind dornica de aventura si actiune