| eueu1996 a întrebat:

Buna TPU sunt in cautarea unu loc de munca daca ar fi sa gasesc de acasa. nu ma judecati ca de ce nu plec la munca. Am lucret mereu de cand am terminat scoala dar acum am bebe mic de 8 luni si n-am cu cine sa il las pentru a ma deplasa la job. daca stiti ceva orice va rog anuntati-ma.
ps. orice firma de produse cosmetice am incercat deja.
multumesc anticipat

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici un motiv sa te judece cineva. Munca e munca oriunde o faci. E important sa ne spui ce stii sa faci, ca sa stim ce iti putem recomanda. De exemplu, pe siteul freelancer.com gasesti oferte in cam toate domeniile care se preteaza la munca la domiciliu: traduceri, contabilitate, web design, statistica, programare, redactare text, etc. Nu ti se cer nici diplome, poti lucra intr-un domeniu pe care il stapanesti, chiar daca nu ai studii in domeniu. Nu iti pierde timpul cu vanzari sau ptc sau jocuri piramidale, sunt pacaleli pentru cei care cred ca pot castiga bani desi nu stiu sa faca nimic

| eueu1996 explică (pentru Brigaela):

Iti multumesc de raspuns. am cerut sa nu fiu judecata pentru ca de multe ori munca la domiciliu e asociata cu cerutul banilor pentru stat degeaba. dar nu e asa pana la urma e tot munca.
mersi inca o data ma voi uita acolo

| Brigaela a răspuns (pentru eueu1996):

Eu am muncit de acasa multi ani (cand eram eleva de liceu, studenta si apoi). Si nu am primit un leu pe stat degeaba, ba chiar cred ca munca de acasa este mai prost platita decat restul. De asta este important sa te pricepi bine la un domeniu, altfel e greu sa razbesti si sa castigi cu adevarat bani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te judeca nimeni, intrebare e ce stii sa faci pentru un job de acasa?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De unde esti? In primul rind munca la domiciliu este o mare țeapă, nu poti fi sigură ca firma i si respectă promisiunea, ei cer bani înainte ca sa i ti trimită de lucru, bani care tu îi pui in plic si trimiti prin poștă, si de multe ori oamenii au fost păcăliti de firme fantomă, ei trimiteau banii si apoi asteptau luni in șir sa primeasca raspuns de la cei cu firma si sa li se aducă de lucru, dar nu au primit nimic. Numai părintii tai te pot ajuta tu mergi la muncă si ei i ti cresc copilul, altă solutie nu ai.

| PIKOKOKO a răspuns:

Te muti in statele unite ale americii, te apuci de Youtube si gata. Ai banuti.