| Daniel_Adochiței_1997 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si dupa terminarea liceului vreau sa dau la Scoala de Subofiteri Campina.
Intrebarea mea este daca pot fi respis la vizita medicala din cauza ca am un semn (langa incheietura mainii, la baza degetului mare, are in jur de 2-3 cm in exterior si cam 1 cm in interior) si am destul de multe carii in gura, dintii din fata sunt foarte ok, dar am vreo 2 masele lipsa si celelalte masele (majoritatea) sunt intr-o oarecare masura cariate.

2 răspunsuri:
| laur3ntziu00 a răspuns:

Daca semnul nu este vizibil treci de vizita medicala sau in cel mai rau caz intri la contra-vizita medicala. Referitor la carii trebuie sa ti le tratezi.

| Razvan892 a răspuns:

Stiu ca daca ai semne ce pot fi vazute lejer vei fi respins, am un prieten care a fost respins ca avea o pata pe fata. D