| Sandysandy a întrebat:

Buna Tpu.Sunt in clasa a 7-a si asi dori sa ma dau in clasa a 9 la profilul de stinte ale naturi cu gandul de a fi biolog.Mama mea ari dori ceva in care pot face si bani.Voi ce imi propuneti?

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Mergi la ce vrei tu, deoarece altfel vei regreta mai tarziu alegerea facuta... daca iti place aceasta meserie, mergi la stiinte ale naturii.
Daca esti expert intr-un domeniu, poti sa faci multi bani.

4 răspunsuri:
| HannibalBarkas a răspuns:

Asculto mereu pe mama...

| Eliza_Laiu_1992 a răspuns:

Poti sa faci bani si din alte domenii cum ar fi IT. Chiar mai mjulti si mai usor decat din medicinawinking

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fii bun in ceea ce faci, si poti fi si profesor de desen.

| mixxjim a răspuns:

Eu iti propun sa pui mana pe carte! ca sa poti avea o meserie buna si sa poti face bani trebuie in primul rand sa iei niste examene, si ca sa le iei trebuie sa stii foarte bine limba romana, in special sa stii sa scrii corect romaneste, si din cate vad ai nevoie de o revizuire serioasa a gramaticii, ai mari probleme cu scrisul si nu o sa ajungi decat pe la vreun liceu amarat. deci mana pe gramatica urgent!