| eiblab a întrebat:

Buna TPU
Sunt in clasa a 8 a dar problema este ca nu stiu la ce liceu sa ma duc mentionez ca sunt un elev de media generală 8, 32 8,42 8, 60...etc de 8
imi puteti recomanda un liceu din Focsani(vreau la facultatea de medicină)

Răspuns Câştigător
| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Media de la Evaluarea Națională reprezintă 80% din media totală, iar cea din școala generală 20%... mai bine bagi tare pentru Evaluare să iei peste 9.

https://www.admitereliceu.ro/institutii/county/VN

Pe website-ul acesta ai topul cu liceele și specializările din jud. Vrancea, sunt și din Focșani multe. Dacă vrei la medicină, du-te la științele naturii. Trebuie totuși să ai afinitate pe chimie, biologie matematica si romana (la medicina baza pentru admitere este materia de biologie din a 11-a si a 12-a + chimia organica din a 10-a.

2 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Ce ai zice de profesionala?

| eiblab explică (pentru Lukasssz):

Nu sunt elev de profesionalălaughing