| dublud a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si nu pot sa ma hotarasc unde sa dau sad Inteleg matematica, ma descurc cu calculatoarele, ma prind destul de repede. Ce as vrea eu sa devin? As vrea sa fac cursuri foto sa imi deschid un blog/ site si sa calatoresc in lume sa fac fotografii. Exista vreo meserie apropriata de ceea ce vreau eu? si daca da, pe ce profil trebuie sa merg? Multumesc, Funda happy

Răspuns Câştigător
| RazzyFUnik a răspuns:

La modul general as spune sa nu amesteci visele cu realitatea. Traiesti in Ro cea mai saraca tara si inapoiata, cu mici exceptii. Aici se cauta prosti destepti care sa munceasca mult si bine pe bani putini. Si important sa ai relatii si cv bani.
Acum la modul particular - iti recomand sa alegi intre filologie si mate info. Ultimul e mai greu dar daca spui ca te descurci atunci nu va fi prea dificil. Ai putea sa incerci ceva grafica in IT sunt multe care le poti face.

3 răspunsuri:
| CosmicKarma a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, da in fata la Inter happy E apropiat.

| Niuaaa a răspuns:

Buna uite eu am dat odata o asa intrebaredar multi mi-au raspuns ca trebuie sati urmezi inimma si nu cei care iti spun pe site ce sa fii.Noroc pa!

| LetMeTalk a răspuns:

La liceu cred ca ti s-ar potrivi profilul real (mate-info). iar daca nu vrei sa insisti foarte mult in domeniul calculatoarelor, poti da la stiinte ale naturii. si acesta este un profil bazat in mare parte pe mate, fizica, chimie, bio.etc. Eu acesta il voi urmatongue