| miry22 a întrebat:

Sunt in clasa a9-a si in viitor as vrea sa fiu ofiter jandarm! Pe langa ofiter jandarm as putea fi si luptatoare de mma (kickbox)? Gen, sa merg la meciuri.

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Buna! Daca vrei sa ajungi ofiter jandarm de ce nu faci liceul militar? De acolo continui si intri la academia de ofiteri si sub-ofiteri sau poti alege sa faci academia de jandarmi.(intri mult mai repede daca ai facut liceul militar, este un avantaj imens te baga ei automat daca vrei).Iar legat de luptatoare MMA laughing))) ma indoiesc ca ai avea timp si pentru una si pentru cealalta.Acum depinde de tine daca faza cu luptatoare mma vrei sa fie asa doar de hobby in putinul timp liber pe care il vei avea sau iti doresti o cariera din asta.Pentru daca vrei o cariera trebuie sa alegi una din 2 jandarm sau luptatoare.Plus ca si ca sa o faci ca hobby, ai nevoie de instructor deci de timp liber si luand in calcul faptul ca academia de jandarmi este cu internat ca si liceul militar...ei bine trage tu concluzia cand sa le faci pe ambele.Bafta!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa fii ofiter, trebuie sa faci o Academie militara!
Ca atare, trebuie de pe acum s ate pregatesti foarte bine ca sa ai medii generale de peste 9.50 si BAC-ul sa-l iei cu nota foarte mare, ca sa poti intra la Academia militara.
Nu uita ca trebuie sa fii fit si sa ai o greutate normala varstei, ca sa poti trece de probleme sportive.

| miry22 explică (pentru Violleta2022):

Pe langa nu pot fi si luptatoare de mma?