| Patty03 a întrebat:

Sunt indecisa cu privire la facultatea si meseria de viitor pe care doresc sa o am. Sunt la profilul mate-info dar nu pot spune ca imi place foarte mult programarea. nici fizica. nu ma vad mergand la serviciu intr-un loc in care vad doar algoritmi. Insa imi surade ideea de a lucra intr-un birou, la calculator, posibil creand pagini web. Nu vreau sa lucrez la banca, cu facturi sau orice tine de acestea. Ajutati-ma va rog si dati-mi o perspectiva asupra a ceea ce as putea urma astfel incat sa mi se potriveasca puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Dblm72 a răspuns:

Buna!
Ai putea incerca software developer. E o meserie in cadrul careia creezi aplicatii sau site-uri la nivel de design. Notiunile de peogramare trebuie stiute, dar la un nivel mediu, deoarece nu prea te vei folosi de ele. Vei lucra la un calculator, la un birou.

| suntserios a răspuns (pentru Dblm72):

Looool, cica sa fie software developer dar sa nu stie programare. Ai cea mai vaga idee ce ai zis acolo sau pur si simplu ai vrut sa zici ceva?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca faci site uri sau ca faci software pentru rachete nucleare tot trebuie sa stii programare care implicit inseamna si algoritmica si matematica si multa proiectare si gandire.

Daca nu vrei sa iti bagi mainile in programare, atunci te faci designer si lucrezi doar cu photoshop ul si gata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Incearca sa faci cursuri de birotica si poate vei prinde un post de secretara.

| Patty03 explică:

Dblm72 vreau să îți mulțumesc mult pentru sugestie! Chiar îmi place ideea. Sunt foarte bucuroasăbig grin deși nu ador programarea, o știu, mă descurc, la fel și cu matematica. Cred ca asta vreau să urmez happy

| James_Lara_1993 a răspuns:

Te poti duce pe ce te pricepi mai bine.

| AlexAld a răspuns:

Daca nu.ti place programarea si iti doresti sa faci pagibi web, iti propun sa inveti HTML.

| suntserios a răspuns (pentru AlexAld):

Crezi ca doar cu HTML pur poti face ceva?