| raini813 a întrebat:

Buna TPU! Sunt intr-o incurcatura si sper ca o sa ma puteti ajuta!
Zilele trecute m-am inscris la o facultate dar nu am intrat si eram in asteptare asa ca mi-am retras dosarul si m-am dus in alta parte unde am intrat la buget.
Acum va intreb daca vreau sa-mi iau dosarul de la facultatea unde am intrat la buget (unde am semnat azi contractul de studii) si s-o duc la prima facultate pot? Si care sunt consecintele? Tot astazi m-au sunat cei de la facultatea unde am vrut initial si am intrat la buget.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Suna la secretariatul facultatii pentru asta,
si in plus, verifica daca nu exista anumite clauze referitoare la retragere, in contractul pe care l-ai semnat.

Deasemenea, daca nu raspunzi rapid invitatiei primei facultati, posibil sa nu astepte dupa tine si sa il ia pe urmatorul de pe lista.
Asa ca ar fi bine sa suni si acolo inca de la inceperea programului si sa le explici toata povestea.
Spui ca iti doresti sa studiezi la ei, dar fiind initial pe lista de asteptare, ti-ai depus dosarul la alta.