| Dragne_Veronica_Melanie_1985 a întrebat:

Buna TPU!
Sunt la finalul clasei a 12 a, profil uman si doresc sa urmez o facultate de informatica. Intrebarea mea este: Cat de dificile vor fi materiile avand in vedere că absolvesc un liceu uman?
Fizica, matematica, informatica...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte dificil pentru tine, fiindca la informatica se face matematica foarte-foarte multa, fiind obiect de baza, nivelul "avasati' iar tu nu ai facut in liceul uman, nici la nivelul mediu.

| BullseyeShot a răspuns:

Nu vei face față. Nu vei trece nici de admitere.
Dar dacă ai chef să investeşti bani, timp şi efort în meditații, e posibil să ai o mică şansă.
Să nu înțelegi că susțin meditațiile.

| Dragne_Veronica_Melanie_1985 explică (pentru BullseyeShot):

De admitere cred ca trec... E pe dosar. Si imi place matematica. Profilul uman pe care sunt e putin interesant. Fac mate, dau bac la mate, dar nu e multa mate laughing)). Imi este frica de ceea ce ar putea sa ma astepte in sesiune pentru ca am foarte mult de recuperat. Fizica nu am făcut deloc :")).

Of, decizii grele