| Pheonix123456 a întrebat:

Sunt la liceu si vreau sa stiu fiecare materie ce domeniu ar urma si ce joburi sunt pentru. fiecare thinking Vreau sa ma hotarasc de pe acum ce vreau sa devin si sa ma bazez doar pe cateva materii happy Va rog ajutor.

PS: funditaa :X

Răspuns Câştigător
| dydy21 a răspuns:

Matematica, economie, anteprenoriala, limbi straine (engleza)-> ase
matematica, fizica ->politehinica -> inginer

biologie, chimie -> medicina (umana, veterinara, stomatologie, farmacie)

romana(gramatica), istorie, engleza sport -> academai militara sau de politie

Romana(gramatica), economie ->drept

Romana literatura -> facultatea de litere ->jurnalist ect.

Pentru aproape orice materie te poti face profesor, in cazul religiei ->teologie.

Ca sa iti faci o idee.

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Depinde de profil, specializare.
Dacă ai informatică, mergi pe cibernetică sau automatică
Fizică - Politehnică și așa mai departe.