| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU
Sunt la profil de filologie bilingv it dar cu toate astea imi place mult medicina. M-am ferit de profilul de stiinte din cauza ca dadeam bacul la mate iar eu cu matematica suntem paralele. Acum ma gandesc serios sa pierd un an, sa invat acasa pentru medicina dentara. Unii imi spun ca am innebunit altii ma sustin.
Acum am cateva intrebi. E posibil asa ceva? Sa pierzi un an, sa stai acasa si sa inveti tu singur, fara meditator?
De unde imi pot lua cartile pentru invatat? Si. daca e adevarat ca. o sa am nevoie de multi bani pentru cartile din facultate. Unii spun ca le pot primi pe email sau le gasesc online
Funda

1 răspuns:
| IoanaIonuca a răspuns:

Nu ai innebunit, e bine totusi ca te-ai hotarat.
Da, ai putea sa "pierzi" un an acasa invatand insa ti-ar fi mult mai usor daca ai lua si ore. Profesorii ar sti mai bine bine ce sa inveti, ce carti iti trebuie, etc.
Cred ca le poti primi si prin email, dar iti dai seama ca ti-ar fi mai comod sa le ai in fata decat pe telefon/pc. Asa am auzit si eu, ca sunt destul de scumpe si trebuie si cumparate multe. Bafta multa! :*