| maiavanelari22 a întrebat:

Buna TPU termin clasa a 8 si am media de 9.40 iar la evaluarea nationala cred ca voi lua la romana 9 iar la matematica 8 toate adunate si inpartite dau media de 8.95 si as dori sa intru la liceul teoretic limbi straine.Dar credeti ca voi putea intra cu media de 8, 95?

3 răspunsuri:
| andrei197310 a răspuns:

Eu am terminat acum 2 ani cu media 9.40 si am intrat la un liceu teoretic la profilul filologie. Acum depinde de mediile din acel an si de liceul la care dai. Daca e un liceu cu pretentii trebuie sa fii norocoasa!

| ElenaSA a răspuns:

E posibil sa intri la un liceu teoretic. Cred ca anul acesta mediile de intrare vor fi mai mici. Succes!

| Marrythenight a răspuns:

Cum sa iei 9 la romana cand tu scrii " inpartite " cu n?