| HananSilvia a întrebat:

Știți vrei firma sau sa mi dați un link pentru un bijutier cu un salariu de peste 4500 (45 milioane)lei? Bijutier ul are experiență va rog am căutat și nu am găsit, maximul de salariu a fost de 2500 (25 milioane) ???????? (in Bucuresti)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc sa gasesti un asemena salariu de bijutier, doar daca ai vreo 60-70 de ani si vreo 50 de ani de experinta in montarea diamantelor.
Daca tu cauti de munca pentru salariu asta, cred ca vei ramane multa vreme somera, ca nu exista asa ceva!
Poate ca patron de bijuterie sa ai salariul asta, dar ca simplu bijutier, nu!
Bineinteles ca asta este maximuld e salariu, pentru ca asta este normal. Eu nu stiu de unde veniti cu sumele astea, cand in Romania sunt salarii total diferite... le visati noaptea si apoi va apucatis a cereti?
Din pacate, ofertele de joburi dupa piata nu au acest salariu, chiar daca ai experinta!

Cat privesc milioanele mentionate de tine, vezi ca banii s-au schimbat de 12 ani, asa ca, mai invatati sa numarati corect banii, ca-i de jale.

1 răspuns:
| FaraNume1245 a răspuns:

Îți dai seama că tu cauți aproape dublu față de maxim? Poate în altă țară.