| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU.
Știu că este devreme să mă gândesc la toate ăstea, dar merită să fiu informată. Anul acesta vreau să dau la un liceu de profil mate-info. Nimic special până aici...În continuare aș vrea să fac dreptul...E adevărat că fără pile nu poți ajunge nicăieri?
Nu are rost să îmi spuneți „ Se vor schimba părerile tale ", pentru că știu că nu e așa. Dacă îmi propun un lucru (chiar și de acum) trebuie să îmi iasă. Nu știu, îmi place mult și meseria de psiholog dar parcă mai mult mi-ar plăcea avocat.
Deci, repet întrebarea. E nevoie de așa multe pile cum se spune ca să poți profesa?

3 răspunsuri:
| andreea2121 a răspuns:

Sincera sa fiu nu iti trebuiesc pile chiar deloc... Sii sora mea a facut acelasi lucru dar trebuie la avocat sa ai medie peste 8...in rest totul e ok..cred ca te descurcii:* funda?

| nicoalusoby a răspuns:

Sunt foarte multe persoane care au plecat de jos fara niciun ajutor si au ajuns foarte departe. Daca ai ambitie si iti doresti sa devi avocat o sa reusesti fara nici un fel de ajutor(pila).E adevarat sa de multe ori iti trebuie pile dar daca chiar iti doresti o sa reusesti. Orice se poate. Sper ca ai inteles idea (trebuie sa vrei cu adevarat ca sa reusesti orice)

| onlyme2851 a răspuns:

Daca vrei sa devii avocat, du-te la stiinte sociale. Te-ai chinui degeaba cu matematica, chimia si fizica. Si nu, nu ai mereu nevoie de pile.Doar ca trebuie sa muncesti.