| Anemona21 a întrebat:

Bună, TPU! Tocmai am aflat rezultatul de la bac azi si mă focusez pe înscrierea la facultate! Imi e foarte greu sa aleg intre contabilitate si facultatea de biologie! M-am gândit să merg un an la ambele și să văd în care ma regăsesc mai mult! Nu mi-as dori sa dau greș! Daca aveti vreo parere m-am ajuta enorm, daca ati facut 2 facultăți simultan cum vi s-a parut?

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu am facut una si nu mai aveam timp nici sa respir. Nu stiu daca chiar e o idee buna daca vrei sa inveti si sa nu iei restante, plus ca una dintre facultati trebuie platita. Eu nu cred ca are rost sa faci asta ci sa te gandesti ce ar putea sa iti placa mai mult dintre cele doua. Pune pe o foaie plusurile si minusurile fiecareia, uita-te atenta la orar ca sa vezi ce materii inveti si vezi daca ti-ar placea.