| Cleopatra_5290 a întrebat:

:*... uitati cum sta treaba in cazul meu sunt la liceu la profil de mate-info..nu vreau sa merg pe informatica..nu imi place..nu o pot intelege dar ceea ce imi place sa fac este vorba de designer interior sau designer vestimentar.dar mi-ar placea sa fiu si invatatoare dar stiam ca ar fi trebuit pedagogia...sau pe filosofie iar ar fi o optiune.sau profesoara de romana.a inceput sa imi placa romana acum nah.voi ce m-ati sfatui? ce facultati mi-ati recomanda? dau funda pentru cele mai detaliate raspunsuri

Răspuns Câştigător
| mathew2002 a răspuns:

Daca vrei sa mergi pe invatamant; faci facultatea, la care sse mai aduga in fiecare semestru cate un curs special pentru a putea preda (Departamentul pentru pregatirea personalului didactic) si la sf celor 3 ani, esti educator/ profesor
pentru design, trebuie sa faci facultatea de arte, care nu e chiar grea, tine foarte mult de talent, dar si sa inveti diverse tehnici, istoria artei
depinde de tine ce te atrage mai mult

| Cleopatra_5290 explică (pentru mathew2002):

Eu ma gandeam sa dau la facultatea de litere...si as merge pe romana...dar e obligatoriu sa stiu vreo' limba straina..ca nu stiu limbile astea..nu imi plac.ce crezi?

1 răspuns: