| bcdgffbncf a întrebat:

Buna TPU uitati cum sta treaba.

Tatal meu e lautar si unchiul si urmez eu mie imi place foarte mult muzica usoara dar la scoala invatatoarea mea facea dansuri populare si mi-a propus mie sa devin solista lor. iar parintii m-au trimis la canto popular iar eu am fost de acord ca asa poate ajung vedeta in scoala dar m-am inselat. Lumea ma stie chiar foarta multa lume dar nu imi place de prof. mea de canto. e foarte rea si batrana si nu vreau sa zic ceva ca au bagat foarte multi bani pe canto. Iar eu de felul meu sunt mai lenesa seman cu tata si nu prea repet ca nu imi face placere 28 de mil. pe 2 ani de canto. A inceput sa imi placa muzica populara dar nu imi place de profesoara. Fata de parintii mei zici ca e inger si ma paraste ca nu fac aia nu fac aia dar am doar 11 ani ce dumnezeu. Imi da numai din repertoriul ei vechi dar nu-i nimic ca mai am un an si termin dar chiar nu o mai suport imi scoate mintile din cap sunt un copil n-am 15 ani am 11. iar eu vreau sa devin o mare solista si cantateata de muzica usoara populara machidoneasca etc. Eu am voce dar nu progresez ca nu imi face placere si nu pot sa renunt la prof asta handicapata. Ziceti-mi ce sa fac.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai pune la suflet.Vezi de canto si nu o mai baga in seama desi cred ca are ceva experienta care iti va prinde bine pe viitor.

| alessia5158 a răspuns:

" Iar eu de felul meu sunt mai lenesa seman cu tata si nu prea repet"---este propria ta afirmatie! Cum singura ai identificat piedica(lenea!) care sta in calea indeplinirii visului tau de a deveni o "mare solista", este de la sine inteles ca va trebui sa pui "osul la treaba" adica, sa muncesti serios si din greu.Ca rasplata pentru efortul tau, profesoara isi va schimba atitudinea fata de tine--- din "rea" in "buna"!

p.s. Ar trebui sa fii deosebit de incantata ca ai fost acceptata, ca eleva, de catre distinsa profesoara de muzica --- putini sunt copii care au ce ai tu: calitati vocale si parinti care sa poata plati!