| Andreea37 a întrebat:

Urmeaza sa merg pe clasa a12-a si nu stiu ce sa fac mai departe, mereu am fost nehotarata. Mi-ar placea medicina pentru ca sunt genul de persoana care incurajeaza un stil de viata sanatos si citesc si carti in legatura cu aceste lucruri. Am inceput sa invat pentru admitere si sincer nu imi place, nu imi ppace ideea de a toci si ma plictisesc foarte repede. Ce ma sfatuiti sa fac? Mi-ar placea sa stiu parerea unui student sau a unui absolvent de medicina. Este atat de grea facultatea? Chiar nu ai timp pentru tine?

3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Genetică!
Bioelectronica.

| 1231242 a răspuns:

Da.este destul de grea, dar fa ce simti tu.

| deeyou12 a răspuns:

Medicina poate sa-ti placa si mie i-mi place foarte mult si cunosc multe despre functionare a organismului boli sau multe altele insa trebuie sa stii si pentru ce profil vrei sunt cel putin 100 de profiluri medicale incepand de la sisteme osoase sau bazate doar pe inima,chirurgie,ORL,tesuturi,sangvin, derme, oncologie sisteme nervoase si multe altele de care nu cred ca ai fi auzit nu i-ti recomand aststent, doctor, in spital normal sau chirurgie, urgente in cazul in care stii ca ai probleme in a vedea organe de om sau chesti de genul DACA ALEGI ALEGE DOAR UN ANUMIT PROFIL CARE CREZI CA TE INTERESEAZA gen ex: psihologie sau neurologie