| Adelacrina a întrebat:

Bună TPU.Vă rog să îmi răspuneți la această întrebare nu vreau jigniri sau critice.Eu sunt fată după ce termin şcoala dacă merg la liceul ortodox Roman Ciorogariu din Oradea ce pot ajunge înafară de profesoară de religie? Vă mulțumesc și Vă doresc o zi bună!

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la liceul ala doar daca esti pasionata de tot ce inseamna religie si vrei sa mergi la o facultate cu acelasi profil apoi sa fii profesoara de religie. Doar liceul nu iti ofera niciun loc de munca si nicio calificare, ci doar niste cunostinte in acest domeniu.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Poti ajunge preoteasa; daca pune ochii pe tine un popa

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nici macar profesoara de religie nu ajungi daca termini liceul ala.
Daca termini doar liceul, cel mai probabil o sa ajungi sa intorci cartofi la Mc.
Pentru a obtine cinstit o slujba demna de respect, ai nevoie de facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ajunge orice. Conteaza facultatea de dupa si cati $$$ ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ajungi nimic. Asa cum dupa ce termini mate-info nu ajungi informatician, dupa ce termini filologie nu esti filolog.
Liceul e doar o baza pentru viitoarea formare.

| AlexDarius3 a răspuns:

Poti ajunge ce vrei, doar trebuie sa ai o facultate si un bac.

| xXAnnoyingOrangeXx a răspuns:

Păi, profesoară de religie, condiția fiind ca după terminarea liceului să faci si facultate.
Sper ca te-a ajutat cu ceva răspunsul meu.