| georgianadeea a întrebat:

Buna,TPU! Voi ce ati alege intre drept si stiinte administrative? Am un prieten care a intrat la stiinte administrative dar nu stie daca sa ramana acolo sau sa se mearga pe drept. Care credeti ca l-ar putea ajuta pe viitor mai mult?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de el ce-si doreste sa devina. La drept e destul de greu sa te afirmi si sa-ti gasesti un post bun in plus e foarte mare bataie pe locuri si atunci e si mai greu la angajare.

| tewutu a răspuns:

Sfatul meu este daca invata bine sa mearga la drept. Poate lucra in administratia publica sau chiar poate da la baroul avocatiilor sau de ce nu la magistratura. Cu administratia publica te limitezi doar la a fi functionar public plus ca nu prea se face carte cum este la facultatea mea...
Mult succes!

| Asgard a răspuns:

Hei, eu sunt la facultatea de drept si m-am interesat inainte sa ma inscriu despre posibilitatile care le ofera in viitor si situatia este promitatoare. Daca prietenul tau este pasionat de ideea de a lucra conform legii si este dispus sa invete din greu, poate avea un viitor frumos. happy