| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Voiam sa știu ce rol are subofițerul.Adica ce poate sa facă, și ce nu.Patrula,paza, etc
Ma poate ajuta cineva?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Conduce soldați în luptă.

| sierra1 a răspuns:

Subofițerul din ce minister, ce specializare, pe ce post?

| qweasz a răspuns:

Un subofițer poate să aibă în dreapta lui 30 de oameni.

| qweasz a răspuns:

Mai bine te faci polițist.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde unde lucreaza acel subofiter. Armată, jandarmi, aviatie. Unul care ti-a raspuns pe aici deja se crede la razboi.
Mă refer la qweasz, fostul anonimull.

| IceRope a răspuns:

Subofițerul are rolul de APV-ist.

| qweasz a răspuns:

Ce am scris eu înveți tu la jandarmerie că am văzut că ai pus altă întrebare cum e la jandarmerie.

| qweasz a răspuns:

La poliție nu înveți ce am scris eu, acolo o să faci trageri cu pistolul din picioare.

| qweasz a răspuns:

Și îți răspund tot aici la întrebarea cealaltă - dacă ai de ales între școlile de care ai scris în întrebarea cealaltă alege școala de poliție Câmpina.