| Chocobunny a întrebat:

Vreau cat mai multe informatii despre cum as putea deveni pilot civil(despre burse,mai ales).Stiu doar ca trebuie sa dai examene la SSAvC (matematica:scris,fizica:scris si engleza:scris si oral). Trebuie sa dau vreo proba sportiva? E adevarat ca nu se mai acorda locuri la buget? Conteaza inaltimea?

Mentionez ca sunt fata, sunt in clasa a X-a si am 1.70 metri

2 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Daca iti permiti peste 60.000 euro taxa de studiu, nu ai decat sa te duci. E extrem de dificil.

| Chocobunny explică (pentru trolololo):

Am intrebat de burse, stiam ca sunt cam vreo 20 de locuri la buget.Cu taxa intra tot prostul.