| AdeeLineee a întrebat:

Vreau raspunsuri serioase va rog happy
Deci as vrea sa urmez o cariera muzicala, nu am o voce care sa te lase WOW dar nu e nici rea... Deci ma gandeam sa trimit cuiva din lumea muzicala un filmulet in care cant, deoarece imi este cam rusine sa ma duc la vreun concurs gen Vocea, X-Factor etc...
Deci as avea vreo sansa sa fiu remarcata, cum pot face sa fie vazut clipul de cineva din industria muzicala?
Cine ma ajuta cu adevarat fundahappy

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

O oarecare, fara sa fie dusa de mana de vreo personalitate din tara asta are sanse sa fie bagata in seama cu o simpla inregistrare doar daca are o voce wow, cum spui tu. Altfel se merge pe sistem de relatii, contributii de tot felul sau sex etc, e o lume dificila, in care se patrunde greu si se ramane si la fel de greu. Fa-ti curaj si mergi la reunul din concursurile alea, totusi, altfel sansele sunt foarte mici.

| AdeeLineee explică (pentru mixxjim):

Multumesc raspunsul tau chiar conteaza, poate vreo data imi voi face curaj laughing
Oricum si partea cu vocea wow da dupa parearea mea majoritatea canatretilor de astazi falseaza extrem de mult la o cantare live

| mixxjim a răspuns (pentru AdeeLineee):

Asa e, falseaza, ba unii chiar nu au voce, dar nu vom sti niciodata cum au ajuns acolo, nu?winking

| Andradaser a răspuns:

Eu cant la 2 instrumente, si sunt in cel mai mare cor din Romania. Toti au voce, dar trebuie lucrata. Daca chiar vrei sa faci ceva cu muzica, du-te la niste cursuri de canto;-)