| anonim_4396 a întrebat:

Bună,TPU! Vreau sa dau pe profilul comert, mă ajuta daca vreau să devin agent de vanzari?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce te referi cand spui "vreau sa dau al profilul comert"?
La liceu, profesionala. post liceala sau cursuri locale?

Pentru postul de "Agent de vanzari" iti trebuie doar un liceu terminat si sa stii a vorbi frumos si elevat, invatand produsul (sau produsele) foarte bine, ca sa le poti face reclama si vinde.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mă refer la faptul ca vreau sa dau la un liceu tehnologic pe profilul comert, și daca na ajuta ma refer ca "comertul" are legatura cu vanzarile

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Postul/pozitia de "agent de vanzari", este de fapt renumita pozitie de "vanzator", pentru care nu ai nevoie de facultati sau licee speciale, ci de training in compania aia, pentru cateva ore, explicandu-se ce se vinde, care sunt masurile, unde sa le cauti, cum sa vinzi, cum sa faci niste facturi samd.
Profilul comert din cadrul unui liceu tehnologic, este ceva mai laborios si ajuta evident in domeniul mentionat de tine.

| sierra1 a răspuns:

"Vreau sa dau pe profilul comert, mă ajuta daca vreau să devin agent de vanzari"

comerț se referă la acte de vânzare/cumpărare deci da, ajută