| TheCreepyThing a întrebat:

Vreau sa devin regizor, de unde trebuie sa incep? Am experienta in scrierea de scenarii, dar inca nu am filmat nimic.Ar trebui sa incep cu filme de scurt-metraj? Ce scoala trebuie sa urmez? Ce programe de editare imi recomandati, dar camere de filmat? Precizez si ca am 14 ani :d.Si inca ceva, e bine daca incep cu genuri cum ar fi : Horror, S.F, etc?
Multumesc anticipat!happy

1 răspuns:
| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Incearca la scoliile de jurnalistica, sau diferite cursuri de film...sau cercuri, depinde cam in ce zona te afli, poti incerca si ceva concursuri de scurt metraj, care te ajuta foarte mult, succes.