| BeatriceMaria98 a întrebat:

Buna TPU vreau sa lucrez ca si casierita la Carrefour, dar nu sunt sigura. Ma incurc cand trebuie sa dau restul repede si cred ca ar fi o problema. Mama mi-a spus ca pe casa se trece suma primita si din suma primita si totalul iti apare restul pe casa si ca e usor. Acum nu stiu ce sa zic, stie cineva daca chiar asa e?

1 răspuns:
| Sarcopt a răspuns:

Aşa este, introduci suma pe care ți-o dă clientul şi îți arată căt trebuie să-i dai rest. Trebuie să te mişti cam repejor, mai ales în preajma sărbătorilo. Baftă!