| AndreeaMaria90876 a întrebat:

Bună TPU, vreau să mă gândesc serios la viitorul meu și de asemenea doresc să apelez la ajutorul vostru. Vreau câteva exemple de meserii și liceul/facultatea ce trebuie urmată pentru acestea iar de asemenea cam cat se câștigă salariul.
Sunt foarte bună la actorie, gimnastică, limba română, vorbesc bine engleza, cant, desen etc
De mică mi-am dorit să fiu desinger (fac și schițe) insă stiu ca este greu sa ajungi cineva in domeniul modei.
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Profil filologie; Facultatea de Drept- Universitatea Bucuresti; Scoala de Magistratura; cu scopul sa ajungi magistrat. Poate mai e vreo etapa. Asta e directie Romana-Magistratura. Directia Limbi Straine: Profil Filologie; Facultatea de Limbi Straine din cadrul Universitatii Bucuresti, prima limba Engleza, a doua Germana; Master in functie de ce vei vrea atunci. Varianta desen si arta: Facultatea de Arhitectura, Bucuresti. Nu recomand actorie, sunt foarte multi amatori, foarte multi absolventi, foarte putine locuri de munca. Si mai sunt, evident, posibilitati de cariera.

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

De obicei ceea ce crezi cu tarie se va intampla.
Daca crezi ca va fi greu sa ajungi cineva, te-ai autolimitat singura.

Răspuns utilizator avertizat
| iuidmiul12 a răspuns:

Nu sunt de parere ca scoala te va ajuta...
Fa ceea ce iti place cel mai mult
Daca chiar vrei sa te faci designer, invata sa desenezi si cauta persoane care sunt deja in acest domeniu si invata de la ei