| Nita_Ionel_1975 a întrebat:

Vreau sa merg la un colegiu economic din Bucuresti si apoi să dau la Ase -Finante Banci. Am abia 13 ani. E buna alegerea mea.? Ma sfatuiti sa merg alt undeva? Precizez ca toate notele mele de pana acum sunt 7, 8,9,10.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carte se face la fel la orice liceu, profilul conteaza, bine, cel mai bine este sa intri unde e media cea mai mare, colegii conteaza mult la liceu. Cat despre meseria de viitor, facultatea conteaza si implicit cunostintele pe care le ai.

| TheGirlInBlack a răspuns:

Te gandesti la viitorul tau de pe acum? Nu pot spune ca e un lucru rau, dar nici unul foarte intelept. Mai bine te bucuri de prezent, si de copilarie, cat mai ai timp, ca dupa ce va trece, vei regreta nespus de mult ca ai pierdut-o. Nu spun ca gandindu-te la viitor e un lucru rau, dar nu ar trebui sa te preocupe asta chiar acum. Poti sa dai la ce vrei tu, atata timp cat o sa fi fericit acolo si o sa iti placa ce vei faci. Eu iti urez multa bafta happy