| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Vreau sa stiu daca este la liceul Textil din Falticeni profilulu Gastronomie? Sau daca dau la turism si alimentatie ce meseri voi avea pe viitor? Eu as vrea sa fiu bucatarhappy

1 răspuns:
| GottaBeYou a răspuns:

La profilul turism si alimentatie fara facultate, cu aceasta specializare, de la 18-19 ani [cand termini liceul] te angajeaza doar ca, chelner, menajera, hostess, receptioner/a.
Sfat: daca termini turism si alimentatie, dai mai departe la facultate ECTS economia comertului serviciilor si a turismuluiu, si la final te poti angaja ca agent turism, sau ispector sanitar sau inspector la garda financiara si multe altele.