| Monyyyyy a întrebat:

Bună TPU Vreau sa va cer sfatu în legătură cu rezolvarea unor note.Sunt la profil electric bazat pe mate și fizică la testu de la fizică numai pe probleme bazat am luat 7 deoarece nu am stiut ultima problemă sad La mate am dat test și am un punct în plus, la început am crezut ca i- am 8-9 dar am mai făcut greșeli și nu Vreau să iau 2 mi frică de eșec în generală am avut unu rău sad Nu Vreau să renunț la visu de a fi inginera credeti ca și un 2 se corectează ca după să iei nota mare? Mâine am test la chimie mie frică sad La măsurări tehnice am luat 10 singură din clasă happy Cu istoria nu prea mă am am luat 6 dar Vreau să corectez.happy Nu credeam ca e așa greu la Colegiu Tehnic și să știți ca în rest am 9-10 dar din mine frica mă distruge.sad Ajutor!

2 răspunsuri:
| SoyAmi a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la visul tau! Notele nu sunt decat niste lucruri trecatoare.Crezi ca atunci cand te vei angaja, angajatorul iti va cere carnetul sau te va intreba daca ai luat vreun 7 la fizica in liceu?

| Cornel00x a răspuns:

Fa abstractie de tot ceea ce te disttage si dedicate in totalitate invatatului. Chiar daca crezi ca ai invatat lectiile, mai reiale o data, si in caz ca nu ai inteles ce sa predat i treaba profesorul, sunt sigur ca nu iti va da in cap pentru asta. Sper ca te-am ajutat si multa bafta cu invatatul!