| rya79 a întrebat:

Buna. Trec in clasa a 12 a și nu știu ce sa aleg dintre Academia de Politie sau Medicina Militara. Pot sa spun ca am o inclinatie mai mare spre politie dar nici medicina militara nu îmi suna asa de rau. M am interesat, știu ce presupune fiecare și mi ar conveni amândouă. Întrebarea mea este care ar fi cea mai buna alegere din orice punct de vedere, nu neapărat financiar. Vreau sa va aud opiniile. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Pichakchiu a răspuns:

Fă ce simți tu. Pe parcursul clasei a 12 a o să înțelegi mai bine ce îți dorești. Scrie pe o foaie toate avantajele și dezavantajele și fă o balanța.

| LisaJulie a răspuns:

Politie, ai și mai puține presiuni și termini și mai repede

| mODIN a răspuns:

Faza e ca la medicina de orice fel admiterea este extraordinar de dificila. E clar o alegere mai buna, din multe puncte de vedere, dar sigur faci fata? Daca acum treci a 12-a, inseamna ca prea mult timp de invatat pentru admitere nu prea ai. Gandeste-te si la asta.