| andreeaalexandra16 a întrebat:

Bună tup am si eu nevoie de păreri...mi sa oferit ocazia dacă pot spune asa să merg la unchiul meu in Anglia pentru a mă muta si a studia acolo muzica si etc într-adevăr sunt mai multe oportunitati in afara tari dar stau in dubi dacă acolo se invara mai bine sau in București?! Vreau cuva sa mă decid daca sa fac un timp scurt acolo si apoi sa continui in București sau ce sa fac?! Voi ce mă sfatuiti ce păreri aveti?!

Răspuns Câştigător
| 4StarLight a răspuns:

Este o mare oportunitate să studiezi în Anglia, într-adevăr dacă urmezi acelasi domeniu, indiferent că ești în București sau în Anglia vei învăța aceleași lucruri. Important este să te gândești unde ai avea mai multe șanse să-ți faci o carieră, să-ți găsești o slujbă care să fie în concordanță cu ce ai studiat! Și mediul în care lucrezi e important, dacă în Anglia crezi că te poți realiza mai uşor, că îți poți realiza mai ușor un obiectiv acolo atunci ai drumul liber. Dacă nu te simți bine în altă țară nimic nu te oprește să te întorci în România. Dar ca să te descurci acolo cel mai important este să cunoști limba engleză, acomodarea într-o altă țară nu e ușoară, dar încet te vei obișnui dacă simți că ai puterea și voința necesară să continui și să nu renunți.Am încercat să-ți prezint doar niște apecte destul importante în luarea unei decizii din acest sens astfel încât sper că am ajutat să înclin balanța astfel încât să iei o decizie care va fi cea mai bună pentru tine.Nimeni nu are dreptul să se bage în deciziile tale pentru că este viața ta și tu alegi cum s-o trăiești!

| andreeaalexandra16 explică (pentru 4StarLight):

Va multumesc mult pentru comentariu si toate sfaturile primire vreau totusi sa încerc sa ma duc daca nu îmi place mă întorc acum rămâne de văzut ca ai mei nu prea vrea nu prea ma susține dar sper sa reusesc sa plec vb acccea pana nu rosti nu castigi nici in Romania nu mai sunt toate lucrurile cum trebuie sunt Putin într-o stare de stres si tristă ca ai mei nu ma susține si nimic nu îmi merge bine dar sper sa pot trece peste vorbele dvs imi sunt de folos sa aleg decizia bună ori cum gândul meu era la decizia de a pleca da nu eram sigura

4 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Tu nu stii sa scrii bine romaneste dar vrei sa te duci in Anglia. Ce vrei sa te loveasca vreun musulman cu vreo masina peste tine. Daca vrei sa studiezi poti si aici mai ales ca ramai cu prietenii tai. Acolo vei suferi de dor si este urat daca esti o fiinta mai emotiva. In plus acolo ai ocazia sa-ti faci prieteni indieni, negrii, musulmani ca si aia si-au batut joc de tara lor si au permis multor straini sa le invadeze teritoriul. Deci crede-ma acasa e frumos mai ales ca muzica asta e mult prea pretentioasa in Anglia aia au vedete de talie mondiala nu vedete cum avem noi...

| CatalinaAlexandra5566 a răspuns:

Eu zic, mai bine sa ramai la tine in țara ...si eu am facut o greseala ca aceasta... m.am dus in Franța la sora mamei mele sa studiez acolo si am zis da o sa mi fac prieteni etc
Doar am zis...dar sincer nu a fost asa n aveam nici placerea sa ma duc la liceu ma simteam naspa
Mai bine ramai la tine in țara este cel mai bine
Bine acum e alegerea ta dar poate o sa iti para rau
Stiu ca o sa gasesti si lucruri bune mergi cu avionul, sunt alte posibilitati decat in Romania dat sincer eu nu m.as duce

| andreeaalexandra16 explică (pentru CatalinaAlexandra5566):

Inteleg dar măcar încerc plus ca eu nu ma duc sa imi fac prieteni acolo am invatat in viată ca nu ai prieteni si toata lumea din jur stie sa raneasca sa fie falsa si etc singurul prieten in viată sa fi tu insasi...