| ghostrider123 a întrebat:

Buna tuturor.
Am 20 de ani si am inceput de vreo 2 ani sa fac torturi pentru familie pana acum. Imi place ce fac si as vrea sa fac si un banut din chestia asta. Nu am bani sa incep o afacere si sa deschid sediu.
La ce riscuri ma supun daca pun flyere in cutiile postale cu "Fac torturi la comanda"? Risc sa am vreo surpriza de la ANAF?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Si risti si niste controale severe de la alte institutii, in special de la Directia de Sanatate Publica.

| alessia5158 a răspuns:

Daca esti f. f.fricoasa, foloseste-te de recomandari din "gura-n gura"!---cunoscutii, prietenii, familia te recomanda altora.
Daca nu esti fricoasa, foloseste fluturasii!

p.s. Cred ca ANAF-ul nu se ocupa de maruntenii--- dovada ar fi anunturile de meditatii si alte servicii de care-s pline ziarele locale si internetul. Daca i-ar fi luat la puricat, n-ar mai fi atat de multe sau cel putin nu s-ar mai repeta cu aceleasi date de contact.
In ceea ce priveste Directia de sanatate publica, aceasta nu intervine decat atunci cand apare o toxiinfectie alimentara in masa(grupuri de oameni care incrimineaza aceiasi sursa).

| darrio2007 a răspuns:

Fara fluturasi prin cutiile postale. Iti iei o amenda de n-ai sa mai faci torturi toate viata. E chestie de alimentatie. Intra si DSP-ul pe fir.

| TheAce a răspuns:

Buna. Trecand peste faptul ca ANAF-ul ar putea sa nu te controleze, te expui altor pericole. Legea stipuleaza ca orice materiale promotionale lasate in cutiile postale trebuie sa aiba avizul asociatiilor de locatari de care acestea raspund. Ar mai fi si problemele cu normele de igiena, normele sanitare si cele care intra sub incidenta fiscalitatii. Acum desigur, mai exista astfel de afaceri (''Prajiturile bunicii, ''Prajiturile Mamei'', etc etc, afaceri care au plecat cu simple pagini de Facebook si un word of mouth bun). Poti incerca si tu, intai pentru un grup restrans, reinvestind banii in sansa de a putea ajunge sa faci treaba asta cum trebuie, mai ales daca te pricepi, pentru ca ar fi pacat altfel happy.