| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor, as dori sa merg la facultatea de limbi străine, la Universitatea de Vest, și am vrut sa va intreb dacă latina se face de la 0, pentru ca nu stiu latina de loc.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. Se face de la 0. In scoala, latina se face doar un singur an. Asta, daca nu ai fost la liceu uman, pe filologie. Deci...nu-si imagineaza nimeni, la facultate, ca ai fi ceva doctor in latina. Eu am facut latina, la Litere, timp de doi ani, dar am reusit sa scap cu bine de examen.

| Adry05 a răspuns:

Ar trebui avand in vedere ca nimeni nu prea stie latina