| Si_Darius_Eliza_1991 a întrebat:

O intrebare am si eu sper sa ma ajute cineva! Sunt recent mutata in Tg Mures..eu am terminat postliceala de asistent medical generalist si voiam sa va intreb daca se poate continua cu medicina daca se iau astia 3 ani in considerare cumva! La mine in Bacau managerul spitalului avea facultate privata si spunea ca dp ce terminam astia 3 ani daca mai continuam cu 3 iesim medici de familie...am colegi care au si facut asta! aici in Targu Mures stie cineva daca se poate?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cei 3 ani de Şcoală Postliceală NU se iau în considerare la U.M.F. ( la nici o Facultate de Medicină )!
NU te mai lua după tot felul de BASME!

Toate cele bune!

| Medinini a răspuns:

Buna! sunt studentă la Umf tg mures si din cate stiu eu nu se poate...in cel mai bun caz ti se pot echivala anumite examene insa altceva nu happy